Novinky ze světa obchodu a financí

Akcie mateřské Philip Morris ve 20% poklesu

Odpověď na otázku proč, je poměrně jednoduchá, slabá reportovaná čísla. Výhledově čeká tabákové společnosti potenciálně chmurná budoucnost, elektronické cigarety mohou klesající zisky na chvíli pozastavit, i když v tomto segmentu trhu je konkurence silněji rozvinutá než tomu je u klasických cigaret. Dalšími hrozbami jsou neustále se zvyšující spotřební daň, celospolečenský náhled, nebo vládní antikampaň zákazu kouření.

21.4.2018 / MV81, s.r.o.

Tesla je neustále ve skluzu s výrobou Modelu 3

Víra ve věčnou hegemonii americké společnosti by se mohla zatřást již velmi brzy. Samotná výroba elektromobilů je bolavým místem již řadu let. Je pravda, že se kvartál od kvartálu produkce zvýšit, ale zdaleka ne v tempu, které predikovalo vedení společnosti. Je to dáno technologickou náročností, přílišné automatizaci a také nedostatkem zkušeností.Tou hlavní přítěží jsou však tradiční automobilky, které poptávku po Tesle zkrotí.

18.4.2018 / MV81, s.r.o.

Arca Capital koupila minoritní podíl v německém fotbalovém klubu

Tento nákup se týká akcií fotbalové Borussie Dortmund, to představuje podíl ve výši 1,27%, vliv na celkovém chodu klubu bude prakticky nulový, stejně jako prosázování zájmů akcionářů společnosti Arca Capital. Hodnota investice se pohybuje kolem 170 milionů korun. Borussia aktuálně usiluje o postup do Ligy mistrů pro nadcházející sezónu, jinými slovy do pohádkových příjmů z této soutěže.

18.4.2018 / MV81, s.r.o.

Zavedení dovozního cla na hliník a ocel v USA

Americký prezident, Donald Trump, přiblížel protekcionismus ekonomiky zase o něco blíže realitě, 15% na dovoz hliníku, 25% na ocel, domácí producenti těchto komodit tak dostanou do rukou výhodu v podobě levnějších pořizovacích nákladů proti importu. Druhá strana mince je hrozba protiopatření z EU a Číny. Evropa již určitým způsobem zareagovala s tím, že tato opatření neprojdou bez reakce vůči USA.

9.3.2018 / MV81, s.r.o.

Warren Buffet vyrazil na nákupy do Izraele

Vyhlídl si farmaceutickou společnost Teva, která se ponejvíce orientuje na obchod s generiky, akcie této společnosti reagovaly růstem o 11%, zkrátka platí, že kde se objeví tato investiční legenda, tam je zaděláno na růst. I mistr tesař se někdy utne, ale jsou to naprosto ojedinělé případy, další jeho věštba, kryptoměny, zní "bublina, ukáže až čas, jestli se i tentokrát naplní.

15.2.2018 / MV81, s.r.o.

Sázková kancelář Fortuna cílem 100% převzetí majoritním vlastníkem

Dobrovolná nabídka převzetí akcií učiněná hlavním akcionářem, firmou Fortbet se po delší snaze vyšplhala na 182,50 Kč za kus. Minoritám sdruženým ve fondu Templeton (necelých 11%) se ani tak cena nelíbí a požadují její navýšení. Fortbet se nikterak netají svým záměrem plného ovládnutí společnosti a jejím stažením z trhu.

14.2.2018 / MV81, s.r.o.

Ratingová agentura Fitch potvrdila ČR stupeň A+ s pozitivním výhledem

Zadlužení České republiky, resp.dluh veřejných financí je přibližně 35% HDP, což představuje 1,6 biliónů Kč. Dluh domácností leží poblíž hladiny 1,5 biliónů Kč a zadlužení firem pak činí 1,1 biliónů Kč. Rating tak odráží solidní výkonnost ekonomiky ČR, obsluha veřejného dluhu se při pozitivně rostoucím úvěrovém ratingu finančně zjednodušuje.

14.2.2018 / MV81, s.r.o.

Těžba ropy v USA letos zaútočí na pozici jedničky

Spojené státy by tak předstihly Rusko, producenta téměř 11 mil.barelů denně. Výrazně tomuto scénáři napomáhá těžba z břidlic, co do celosvětových zásob je na prvním místě Rusko s 20%, USA 15%. Efektivita těžby z břidlic, resp.náklady na těžbu z břidlic tvoří 23$ za barel, oproti tomu klasická těžba představuje náklad 21$ za barel (159 litrů).

14.2.2018 / MV81, s.r.o.

Světové akciové indexy se zakymácely

Platí prakticky napříč trhem v Evropě, Asii a Americe, která diktuje směr vývoje "zbytku světa". Korekce byla již delší dobu na spadnutí, protože trhy dva roky rostly bez sebemenšího zaváhání, obligátní otázkou zůstává na jakých úrovních se pokles zastaví, tento pátek naznačil polohu lokálního dna, od kterého se akcie odrazily k růstu.

11.2.2018 / MV81, s.r.o.

Drahé kovy se propadají

Zlato míří zpět na úroveň 1300$ za unci, stříbro pak oslabuje k 16,5$. Především stříbro by mohlo být zajímavou nákupní příležitostí, k výraznějšímu pohybu nahoru drahým kovům nahraje vyšší míra inflace, investoři následně budou chtít dozajistit kapitál ve zlatě, platině, stříbře nebo paladiu. Zejména zmiňované stříbro je vůči svým historickým maximům na třetinové hodnotě.

4.2.2018 / MV81, s.r.o.

Stránky